Máte v rodine alebo medzi priateľmi milovníkov cudzích jazykov a rozmýšľate, čím ich potešiť pod vianočným stromčekom? Prinášame vám niekoľko nápadov, s ktorými na Vianoce zaručene uspejete.

  1. Knihy, knihy, knihy

Začneme najklasickejšou klasikou, ale kníh nikdy nie je dosť a najmä nimi nič nepokazíte. Ak sú vaši blízki v danom jazyku aspoň na stredne pokročilej úrovni, pokojne siahnite po pôvodnej neskrátenej verzii.  Ak však so štúdiom jazyka ešte len začínajú, odporúčame zjednodušené verzie prispôsobené jednotlivým jazykovým úrovniam. Výber je naozaj široký a väčšinu kníh už môžete kúpiť aj v elektronickej podobe alebo vo forme audioknihy.

  1. Spoločenské hry

Populárne slovné hry ako Scrabble alebo Tabu už možno doma máte, ale tým sa vaše možnosti zďaleka nekončia. Naše tipy nielen na tohtoročné Vianoce: Príbehy z kociek, Brainbox, Posledné slovo, Scattegories, KLOO

  1. Magnetická poézia (alebo poetické magnetky?)

Milý darček, pomocou ktorého si možno cvičiť skladanie viet v cudzom jazyku. Netvrdíme, že takéto magnetky vy alebo vaši blízki nevyhnutne potrebujete, ale keď vám všedný deň spríjemní pekný odkaz napríklad na chladničke, určite vás to poteší.

  1. Špeciálny jazykový kalendár

Kalendár možno neznie ako príliš originálny darček, ale zíde sa každému a navyše to nie je kalendár hocijaký – na každý deň  ponúka jednu frázu vo zvolenom jazyku, takže na konci roka môžu byť vaši príbuzní alebo priatelia o 365 fráz múdrejší J

  1. Flashsticks kartičky

Lepiace kartičky so slovnou zásobou podľa jednotlivých úrovní a tematických okruhov, ktoré si vaši blízki môžete rozvešať doma, v kancelárii alebo kdekoľvek, kde trávia dlhší čas – a je tu šanca, že sa slovíčka z lepiacich kartičiek nalepia aj na nich!

  1. Aplikácie na štúdium jazykov

Bezplatné verzie väčšiny jazykových aplikácií ponúkajú len obmedzené využitie – ak chcete mať k dispozícii kompletnú škálu funkcií a možností štúdia, musíte za aplikáciu zaplatiť. A práve to môže byť skvelý darček pre niekoho, kto sa rád učí jazyky a zároveň sa kamaráti s modernými technológiami. Vybrať si môžete napríklad Duolingo, Busuu, Memrise, Italki alebo FluentU.

  1. Jazykový kurz alebo jazykový pobyt

Klasikou sme začali, klasikou aj skončíme – myslíme si totiž,  že aj napriek všetkým výdobytkom modernej doby sa štúdium jazykov len ťažko zaobíde bez kontaktu so živým učiteľom, ktorý dokáže prispôsobiť výučbu na mieru podľa vašich potrieb a záujmov. Ak si nie ste istí, ktorý jazykový kurz alebo pobyt by bol ako darček najvhodnejší, radi vám poradíme. A vy si už len vychutnáte radosť na tvári obdarovaného!