Rozmýšľate, ako prepojiť štúdium cudzieho jazyka s ďalšími koníčkami? Máme pre vás riešenie! Ak uvažujete o jazykovom kurze v zahraničnej jazykovej škole, ale zároveň by ste sa počas pobytu radi venovali aj inej záľube, ideálnou voľbou pre vás bude kurz „cudzí jazyk plus…“  Za tri bodky si môžete dosadiť práve to svoje hobby, či už je to šport, umenie, gastronómia atď.

Z akých kombinácií si môžem vybrať?

Ponuka je naozaj široká, jazykový kurz môžete skombinovať napríklad s:

– rôznymi druhmi športu (tenis, futbal, golf, turistika, windsurfing, jazdectvo…),

– rôznymi umeleckými aktivitami (fotografovanie, maľovanie, tanec, herectvo…),

– gastronómiou,

– históriou,

– literatúrou (napr. po stopách kníh Agathy Christie, Rosamunde Pilcherovej…).

Ak máte špeciálnu požiadavku, stačí sa opýtať a pokúsime sa pre vás nájsť školu, ktorá ju dokáže splniť.

Ako to funguje?

Vo väčšine škôl sú tieto kurzy kombináciou všeobecného jazykového kurzu (zvyčajne dopoludnia) a aktivít súvisiacich so zvoleným hobby (zvyčajne popoludní), pričom počas týchto aktivít účastníci tiež komunikujú v danom cudzom jazyku.

Pre koho sú kurzy určené?

  • V podstate pre všetky vekové kategórie – v ponuke sú kurzy pre juniorov, dospelých i špecializované kurzy pre vekovú kategóriu nad 40, resp. nad 50 rokov.
  • Zvyčajne sa vyžaduje aspoň základná znalosť daného jazyka, aby ste sa dokázali naplno zapojiť do všetkých aktivít. Tieto kurzy preto neodporúčame úplným začiatočníkom.
  • Najviac takýchto kurzov ponúkajú školy v anglicky hovoriacich krajinách, ale vybrať si môžete aj z iných jazykov (taliančina, španielčina, francúzština…).

Aké sú výhody takýchto kurzov?

  • Zabijete takpovediac dve muchy jednou ranou – zdokonalíte sa v jazyku a zároveň sa budete môcť venovať ďalšej záľube.
  • Učiť sa cudzí jazyk prostredníctvom niečoho, čo vás baví, je veľmi efektívne – počas popoludňajších športových tréningov, umeleckých workshopov či rôznych exkurzií sa na vás jazyk bude lepiť bez toho, aby ste si vôbec uvedomili, že sa učíte.
  • Spoznáte nových ľudí s rovnakými záujmami, s ktorými si môžete vymeniť skúsenosti z danej oblasti, dozvedieť sa od nich niečo nové a získať užitočné kontakty.