Láka vás návšteva exotických diaľok a zároveň sa potrebujete zlepšiť v cudzom jazyku? Nie je nič jednoduchšie! V našej ponuke sme mysleli aj na milovníkov netradičných destinácií a prinášame vám výber niektorých z nich.

ANGLIČTINA

Spojené arabské emiráty – Dubaj

Dubaji nič nie je nemožné – počas jedného dňa tu môžete zažiť púštne safari, let balónom, lyžovanie na umelom svahu i potápanie v mori.  Toto moderné veľkomesto je ideálnou voľbou na zimnú dovolenku, keďže priemerná teplota v januári dosahuje okolo 24 °C.  Žije tu veľa cudzincov a angličtina je hlavným jazykom biznisu i cestovného ruchu. Vy si tú svoju môžete zdokonaliť  v jazykovej škole ES Dubai, ktorá sídli priamo v centre mesta a zároveň blízko maríny a pláže.

Juhoafrická republika – Kapské Mesto

Kapské Mesto leží na pobreží Atlantického oceána asi 40 km od Mysu dobrej nádeje a v blízkosti známej Stolovej hory. Okolie mesta je preslávené výrobou vína a angličtina je jedným z oficiálnych jazykov krajiny. Študovať ju v Kapskom Meste môžete v jazykovej škole EC  Cape Town, ktorá je súčasťou medzinárodnej siete škôl EC English Language Centres.

ŠPANIELČINA

Kuba – Havana

Hlavné mesto Kuby leží v zálive v severnej časti ostrove a určite si vás získa svojou podmanivou atmosférou, v ktorej sa prepájajú koloniálne vplyvy, domorodé karibské prvky a nedávna minulosť v znamení režimu Fidela Castra. Historické centrum mesta je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Ekvádor – Cuenca

Cuenca sa nachádza vo vnútrozemí  v nadmorskej výške okolo 2500 metrov.  Je tretím najväčším  a vďaka koloniálnej minulosti zároveň „najeurópskejším“ mestom krajiny. Jeho historické centrum je taktiež súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

V oboch destináciách ponúka kurzy španielčiny jazyková škola Estudio Sampere, ktorá má v oblasti jazykového vzdelávania vyše 60-ročné skúsenosti.

JAPONČINA

Japonsko – Fukuoka, Tokio

Fukuoka je s 1,5 miliónmi obyvateľov najväčším mestom ostrova Kjušú v juhozápadnej časti Japonska. Vyznačuje sa miernym podnebím a vďaka svojej polohe je chránená pred prírodnými živlami v podobe zemetrasení či tajfúnov. Svojim obyvateľom i návštevníkom ponúka vynikajúcu kuchyňu, množstvo múzeí a galérií i bohatý nočný život. Centrum mesta je vzdialené len 10 minút cesty od najbližšej pláže a za 10 minút sa tiež možno dostať na medzinárodné letisko i stanicu rýchlovlakov šinkanzen.

Hlavné mesto Japonska Tokio sa nachádza na juhovýchode ostrova Honšú. Žije v ňom vyše 13 miliónov obyvateľov a patri k najväčším mestám sveta. Je sídlom japonského cisára, vlády, viacerých svetových bánk, poisťovní a firiem. Tokio má množstvo turistických, kultúrnych a športových atrakcií vrátane známych chrámov, svätýň, parkov, každoročných festivalov, ako aj populárnych nákupných centier a štvrtí s možnosťami nočného života.

Jazyková škola Genki Japanese and Culture School sa výučbe japončiny venuje už vyše 10 rokov. Zameriava sa na študentov z Európy a okrem jazyka kladie dôraz aj na spoznávanie japonskej kultúry a spôsobu života. 

ČÍNŠTINA

Čína – Peking, Šanghaj, Chengdu, Suzhou, Guangzhou, Shenzen, Changchun, Tianjin

Návšteva Číny je nezabudnuteľný zážitok na celý život a ak ju spojíte so štúdiom čínštiny v jazykovej škole Mandarin House, získate jedinečnú možnosť preniknúť do tunajšieho života, kultúry a tradícií oveľa hlbšie než bežní turisti.